سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال یا  technical seo


همانطور که از اسمش معلوم است بیشتر مربوط به نکات تکنیکی سایت است. آشنایی با این برخی اوقات باعث ترس خیلی از سئو کاران تازه کار میشود در حالی که واقعا چیز ترسناکی در آن نیست. سئو تکنیکال بیشتر روی نکات تخصصی سایت تمرکز دارد. مثلا:

نقشه سایت

نقشه سایت یا sitemapتشکیل شده از یک سری کدهای برنامه نویسی است. در اصل این فایل، آدرس تمامی صفحات سایت شما را در خود نگه می دارد تا زمانی که ربات های موتورهای جستجویی مانند گوگل به سایت سر میزنند، با با کمکش، بهتر صفحه شما را شناسایی کنند.

سرعت سایت

اگر سرعت سایت شما پایین باشد باید کمی در مورد سئو آن نگران باشید و گاهی اوقات بترسید موتورهای جستجو به شدت روی سرعت وب سایت شما حساس هستند و در صورتی که استاندارد آن هارا رعایت نکنید و پایین تسخیص داده شود سعی میکنند وب سایت های معتبرتری را در جایگزین شما کنند.

برای بهینه سازی سرعت سایت میتوانید از آموزش های رایگان سطح وب، آموزش های غیر رایگان و حتی خدمات وب سایت ها استفاده کنید.

اسکیماگذاری سایت

اسکیماها تعدادی کد برنامه نویسی هستند که در میان کدهای فعلی سایت شما قرارمیگیرد تا به ربات های گوگل و بقیه موتورهای جستجو، تا اطلاعات بیشتر و دقیق تری در مورد جزئیات سایت بدهند. مثلا به آنها بفهمانند که محصول فروشگاه شما، عینک است یا این متنی که الآن در حال انتشار آن هستید باید به عنوان یک مقاله شناخته شود